SDH od roku 1902
Na valné hromadě dne 19. ledna 1902 byl jednohlasně zvolen předsedou p. Frant. Kulovaný z Př. Hutí, za velitele jednohlasně p. Karel Šarše z Př. Hutí.
V roce 1908 na valné hromadě byl zvolen předsedou p. Matěj Šarše a za velitele Karel Šarše.
V roce 1912 zvolen předsedou p. Frant. Dražan a velitelem zvolen p. Frant. Zeman.
Poslední valná hromada 14. února 1915 se konala již za 1. světové války a proto se již nic neplánovalo. Za roky 1916-17 není žádný zápis, až 3. března 1918 se činnost sboru začala postupně obnovovat. Od 10. srpna 1919 se opět začalo s výlety a koncerty.
Na řádné valné hromadě 8. února 1920 byl zvolen za předsedu p. Stupka Josef.
Inventář sboru v roce 1921: 1 čtyřkolová stříkačka, 1 berlovka, 1 sací koš, 1 proudnice, 3 hubice, 4 klíče, 2 kladiva, 1 konev na olej, 2 hákové žebříky, 22 služebních obleků, 4 lezecké výzbroje a 3 smyčky, 19 přileb muž. 3 a 3 hodnostní výzbroje, 3 povelky, 20 píšťal plechových, 12 píšťal dřevěných a 2 trubky harcovky.
Během plynoucích let je činnost sboru nadále velmi pestrá a plná i uhašených požárů. Členská základna se obměňuje, staří umírají, čas plyne dál.
V roce 1934 se pro malý zájem členů pracovat a i pro urážky mezi sebou zvolil tzv. smírčí soud.
Na výroční valné hromadě 5. ledna 1935 byly provedeny volby členů do výboru a pro zajímavost, volby předsedy a velitele byly provedeny lístky a zvoleni byli Stupka Josef předsedou a velitelem Zeman Frant.
Velitelův náměstek Stupka J. ml., četařem zvolen br. Nusl Fr., za vzdělavatele Stupka Fr. A do výboru zvoleni Petr Petrovic ml., Eman Šarši, Podlena Jindřich, Vacek Fr., Stupka Fr, Kulovaný Fr., Fr. Nusl.
Na mimořádné valné hromadě 4. března 1939 došlo ke změně a za starostu byl zvolen Kulovaný František z Př. Hutí.
Mezi lety 1938 – 49 je ve sboru patrná zmenšená činnost v důsledku okupace a následných poválečných stavů a událostí. Stagnace trvala až do roku 1951. V tomto roce byla okresní inspekcí v Blatné sboru přidělena motorová stříkačka, ale protože již byl říjen, tak se jen vyzkoušela a zazimovala. Po založení zemědělského družstva v naší obci dochází k další stagnaci, neboť velká část funkcionářů sboru má jiné úkoly a na hasičskou práci jim nezbývá čas.
Mezi roky 1949 – 64 jsou navíc zápisy v kronice slabší, stejně jako činnost. Jsou zaznamenány pouze plesy a úmrtí, taktéž není nikde zápis o složení výboru sboru.
Od roku 1964 po doplnění výboru mladšími členy se zlepšuje schůzová a preventivní činnost, začínají se plnit usnesení vyšších orgánů a je snaha zvýšit bojovou činnost požárního družstva. Je věnována zvýšená pozornost výzbroji sboru, v té době jsme měli jen přívěs PPS 8 a několik hadic navíc, plus cvičné stejnokroje a ocelové přilby.
Dne 6. června 1965 jsme se zúčastnili okskové soutěže ve Voltuši a složení skvělého družstva bylo: Sadílek K., Sadílek Milda, Kříž Fr., Nový Jar., Janoušek Boh.,Nárožný Jozef, Troch Mil., Vacek Fran., Trčka Fr. ( Bitis).
V roce 1972 bylo ustanoveno žákovské mužstvo z těchto dětí: Sýkora J., Dreschler B., Sadílek K., Míka Z., Troch M., Troch Jar., Nový L., Hrižák M. a Skotnicvé Jarda a Jiří.
Sbor nadále pořádá bály, maškary, MDŽ, oslavy a družstva mužů a dětí sbírají ceny na soutěžích.
V září roku 1980 byla výroční členská schůze, kde byly změny ve výboru. Za odstupujícího předsedu Stupku Josefa byl zvolen Troch Miloslav st., velitel Skotnica Antonín a členové výboru: Sadílek K., Kala L., Dražan J., Nový Jar., Podlena K. a Trčka Mil.
Rok 1982. Velmi úspěšný rok Huteckých sportovců. Na okresní soutěži v Příbrami například naši muži vyhráli co se dalo. Největší radost jsme měli z první ceny a tou byla motorová stříkačka PS 12, hadice, stejnokroje apod. S velkou slávou se naši vrátili domů, kde oslavovali tři dny.
Tento rok odstartoval vlnu úspěchů a ocenění. Naše družstva mužů a žen získávala nejpřednější místa v soutěžích a memoriálech a největší počet pohárů a diplomů zdobící zeď zasedací místnosti v Hutích pochází právě z těchto let. Tyto úspěchy pokračovaly až do roku 2001.
V roce 1992 byl za starostu sboru zvolen Nárožný Jozef, jinak z kroniky není jasné další složení výboru.
V roce 1999 obnovena činnost žákovského družstva ve složení: Mixa Jakub, Rážová Lenka, Rážová Lucie, Nová Jitka, Nový Luboš, Sadílková Michaela, Mixa Lukáš, Troch Radek, Trochová Andrea, Mixa Tomáš, Cintula Pavel. Vedoucími mládeže jsou Mixa Miloš, Vočadlo Josef a Cenko Josef.
Hasičská technika
Inventář sboru v roce 1921:
1 čtyřkolová stříkačka, 1 berlovka, 1 sací koš, 1 proudnice, 3 hubice, 4 klíče, 2 kladiva, 1 konev na olej, 2 hákové žebříky, 22 služebních obleků, 4 lezecké výzbroje a 3 smyčky, 19 přileb muž. 3 a 3 hodnostní výzbroje, 3 povelky, 20 píšťal plechových, 12 píšťal dřevěných a 2 trubky harcovky.
Rok 1951
V tomto roce byla okresní inspekcí v Blatné sboru přidělena motorová stříkačka, ale protože již byl říjen, tak se jen vyzkoušela a zazimovala.
Od roku 1964
Je věnována zvýšená pozornost výzbroji sboru, v té době jsme měli jen přívěs PPS 8 a několik hadic navíc, plus cvičné stejnokroje a ocelové přilby.
Rok 1982
První cena na okresní soutěži v Příbrami a tou byla motorová stříkačka PS 12, hadice, stejnokroje apod.
Josef Vočadlo v.r.